İnternetten Dijital Pazarlama Şirketi Kurmak

İnternetten dijital pazarlama şirketi kurmak… Eğer dijital alanda ya da internet üzerinden bir iş yapmak istiyorsanız yapacağınız şey çok basit. Bir internetten dijital pazarlama şirketi kurmak. Peki dijital pazarlama şirketi kurmak için ne yapmak gerekiyor? Direkt olarak başka bir prosedürü mü var? Yoksa normal bir şirket kurma aşamalarını mı içeriyor?

digital photo

Önce şu konuya bir açıklık getirelim. Dijital pazarlama şirketi kurmak için de normal prosedürü uymanız gerekiyor. Peki ya normal şirket kurma aşamalarından bihaberseniz? O zaman önce taze bir şekilde şu bilgileri yineleyelim ve internetten dijital pazarlama şirketi kurmanın adım adım prosedürünü verelim.

İnternet Üzerinden Dijital Pazarlama Şirketi Kurmak İçin…

Şirket kurma aşamasında asla her adımı kendiniz atmamalı ve bazı işlere bazı uzmanlara bırakmalısınız. Sizin için gerekli dosyaları toplayıp gerekli başvuruları yapacak bir Mali Müşavir ile anlaşmalısınız. Mali müşavir demek muhasebecinin biraz kapsamlısı ve şirket kurma aşamasında her noktayı çok iyi bilen insan ve konum demektir. Bu nedenle ilk kapısını aşındıracağınız kişi mali müşavir olacaktır.

Bundan sonra şirketin içerik hatlarını detaylandırmalısınız. Şirketin unvanı nedir? Şirketin bütçesi nedir? Bankada ne kadar para olacak, ne kadarı gösterilip ne kadarı şirketin devamı için kullanılacak gibi sorulara cevaplar vermeli ve raporlara işlemelisiniz. Bu konuda da mali müşavirden gerekli bilgileri ve destekleri almalısınız.

Bundan sonra şirket kurulabilir ve faaliyetlerine başlayabilir. Peki dijital pazarlama şirketi kurmak 21. yüzyıl ve 2017 yılı itibariyle kar oranı açısından mantıklı mıdır? Şimdi kafalarında soru işaretleri dolaşan arkadaşları mümkün olduğunca güncel bilgiler ışığı altında aydınlatmaya devam edelim.

Şu ağacı görüyor musunuz sevgili parlak fikirler okurları! İşte bu ağaç, yeni dünya düzeninin, yeni alışveriş stillerinin bir uzantısı, bir görselidir. Artık insanlar gibi ağaçlar da ikiye ayrılmış durumda. Bir ormanın, doğanın ağaçları. Bir de kendi ellerimizle kurup dizayn ettiğimiz sanal ormanın ağaçları. O sanal ağaçların gerçeğe uzanıp önce sanal sonra gerçek olması dijital pazarlamanın bir unsurudur. Önceden insan gözüyle gördüğü eliyle dokunduğu şeyleri satın almaya odaklıydı. Ancak şimdi şu gördüğünüz ağacın sanal olması kimseyi durduracak gibi değil. Çünkü bu ağaç önce sanal sonra gerçek. Tıpkı dijital pazarlamanın önce dijital sonra hakikat olması gibi.

Dijital Pazarlama Neden Geleceğin En İyi Pazarlama Yöntemi adlı makalemizi okuyup neden geleceğin en iyi işlerinden birinin dijital pazarlama olduğunu görebilir ve reel hayatta karşılığını görmek adına uygulamaya geçebilirsiniz. Dijital pazarlama ve geleceğin işleri konusunda parlak fikirler olarak önünüzü aydınlatmaya ve size yol göstermeye kaldığımız yerden devam edeceğiz. Şimdiden bol keyifli okumalar diliyoruz.

Dijital Pazarlama Şirketi Kurmak Günümüzde Mantıklı Mı? 

Bunu sinemaya gitmek isteyen insanlar üzerinden örnekleyelim. Önceden insanlar sinemaya gitmeye karar verirler ve vizyonda hangi filmlerin olduğunu bile çoğu zaman bilmeden bodoslama evden çıkarlardır. Her nereye gideceklerse giderler ve o anda görürler vizyonda hangi filmlerin olduğunu.

Önlerinde iki seçenek vardı. Ya filmin adını, oyuncusunu falan sevip lök diye sinema salonuna girmek. Filmi, o anda kulaktan dolma bilgiler ya da kapağından hoşlanarak seçerlerdi. Ya da şanslılarsa bir televizyon kanalında fragmanını izleyip hakkındaki görüşleri dinleyip filmi öyle seçerlerdi.

Ancak günümüzün dijital ormanında artık film seçmek, filmin süresinden daha uzun sürebiliyor. Bir çift kahvaltı masasında yemeklerini yiyip hadi bugün filme gidelim diyorlar. Sonra vizyondaki filmlere dijital sayfalardan bakıyorlar. Imdb puanı, hakkındaki yorumlar, sözlüklerde, forumlarda turlamalar. Ve en sonunda filme bilet alıyorlar. Pek tabi riske girmemek için bileti de dijital dijital alıyorlar.

Artık gerçeğine kadar her şey dijital yollardan hallediliyor. Bu da internetten dijital pazarlama şirketi kurmanın ne kadar mantıklı, ne kadar kar oranı yüksek bir girişim olduğunu bize bir kere daha gösteriyor.

Sadece bilet değil. Yenilecek, giyilecek, tüketilecek her şey internet üzerinden alınmaya başlandı. İnternetten alınan ürünlerin ön bilgiyle alınması, gerçek mecralardan daha ekonomik olması gibi etmenler de insanları dijital şirketlerin sayfalarından alışveriş yapmaya itiyor. Hal böyle olunca dijital pazarlama şirketi kurmak 21. yüzyılın bir gerçeği olarak görülüyor. O nedenle içinizi ferah tutun. Gözünüz kapalı bu işe girebilirsiniz. Dijital pazarlama şirketlerini son yıllarda nasıl palazlandığını, başarıyı kuyruğundan nasıl yakaladığını hepimiz az çok biliyoruz ayrıca!

Dijital dünya renklidir. Seçenekleri ile, alternatifleri ile, sonsuz farklılıkları ile insanların gözlerini kamaştırır ve ellerinin kredi kartlarına usulca gitmesine olanak tanır. Dijital pazarlama dünyasında her şey biraz daha indirimlidir. Aynı zamanda çeşitli kampanyalar ile kargo bedava, 2 alana 3.sü bedava gibi söylemler de insanların zihinlerine ve cüzdanlarına hükmeder. Aynı zamanda bu pazarlama dünyasında her şeyini ıcığını çıkarana kadar inceleme fırsatı bulan alıcılar, kendilerinden ve ürünlerinden emin olarak alış veri yaparlar. Bu kadar çok artısı olan bir sektöre dijital pazarlama şirketi kurarak girmek, birçok açıdan 1-0 önde başlamak demek olacaktır.

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanı Olmak Şu makaleyi de şuraya bir yere bırakalım. Kim bilir kurduğunuz şirketten sonra dijital pazarlama alanında öyle önemli işlere imza atarsınız ki, bir bakmışsınız dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı olmuşsunuz. Böyle insanlar çok. Basit bir pazarlamacı iken bir anda sosyal medyanın ve dijital pazarlama alanının diplerine giren daha sonra eğitmen olarak dijital pazarlama uzmanlığı yapan şirket müdürleri, şirket çalışanları mevcuttur. Siz de onlardan biri olmak istiyorsanız yazımızı sizin için buraya bıraktık.

Dijital Pazarlama Şirketi Kurmak İçin Ne Kadar Sermaye Şart? 

Satacağınız ürünün ne olduğuna ve satış hacmine bağlı olarak değişecektir rakamlar. Ancak kuruluş aşamasında en az 10 bin lirayı gözden çıkarın. Tabi ürünler çeşitlenip satış hacmi genişledikçe ortaya koyacağınız para da 20 binleri, 30 binleri bulacaktır.

Ancak şunu da unutmayın ki, ki her zaman söylüyoruz bunu buradan: Bir işe başlangıçta ne kadar para yatırırsanız akabinde o kadar para kazanırsınız. Kuruş – köfte eğrisidir bu. Bilmem anlatabildik mi? 🙂

Dijital pazarlama seçenekleri yeni bir evren ve pazarlama hacmi yarattı. O evrende yer almak ve bolca kazanmak için kolları sıvayın ve hiçbir şeyi tesadüfe bırakmayın. Aşk tesadüfleri sevse de ticaret ve pazarlama alanları o karmaşık düzenden ziyade iyi planla gerçekleştirilen satışları sever.

Dijital Pazarlama Şirketinde Dikkat Edilecek Birkaç Husus 

Öncelikle firmaların ve şahısların internette reklam vermelerini ve bundan verim / kar elde edeceklerini bilmeleri için ikna şart. Ancak bu sayede daha fazla büyüyüp sektör için söz sahibi olabilirsiniz. Yani dijital pazarlama sayfalarınız için acilen sponsora ihtiyacınız olacak.

Bununla birlikte iletişimi ve hatipliği kuvvetli, telefonlara bakacak elemanlar istihdam etmek zaruri. Ürün şikayetlerini anında cevaplayacak, ani sorunlara hızlı çözümler üretebilecek, ürün iadesi ya da değişimi gibi konularda müşterilerine vakit kaybettirmeden dönüş sağlayabilecek elemanların varlığı şirketinizin hem dışarıdan görünüşünü ve imajını, hem de istikrarını göz doldurur bir seviyeye çıkaracaktır.

Dijital pazarlama şirketiniz şimdiden hayırlı olsun. Umarım bol bol kazanır bol bol istihdam yaratırsınız.

Yorum yapın