6 Adet Dönerci Bayiliği-Rastgele Seçilmiş

Döner piyasasında inanılmaz bir hareketlilik var. Sadece parlak fikirler okurları arasında bir inceleme yapsak, her gün binlerce ziyaretçi alan sitemizdeki takipçilerimizin en azından yüzde doksanının et ya da tavuk döner yediğini ortaya çıkarabilirdik.

meat photo

Döner ekmek yemek, adeta 90lardan sonra büyük bir ivme ve hareketlilik yakalamıştır. Özellikle serbest piyasa ekonomisinin ”fazla serbest” atmosferini nimet bilip ondan yararlanmak isteyen dış kaynaklı fast food şirketleri kolları sıvamak için fazla geç kalmadı. Her yanımız bir hamburger cennetine dönüşmüşken; hamburgerin arada bir yenilecek lüks tüketim gıdası olduğunu fark ettik. Öyle ya biz Amerikalı değil, burası da Amerika değil. Büyük bir çoğunluk kahvaltısında Burger King’e girmeyi aklının ucundan dahi geçirmez. İş molalarında ve öğle yemeklerinde o iri hamburgerler, bol yağlı patatesler bizim millet olarak ilgimizi çekmez. Ancak sinemaya gidilen bir pazar gününde, ailecek çıkılacak bir çarşı gezmesinde yenilecek bir şeydir hamburger ve diğer ithal gıda ürünleri. Bunun iki nedeni var: Birincisi bu ürünlerin epey pahalı olması. Özellikle konumuz olan döner ekmeklerle karşılaştırılınca. Döner ayran menüsüne maksimum 5 -6 lira verirken; herhangi bir hamburger menüsüne en az 15 lira ödenecektir. Yani 3 katı. Biz millet olarak biraz doğrudan konuşmayı ve düşünmeyi seven bir özelliğe sahibiz. Bu nedenle ”nasıl olsa ikisi de et değil mi” diyerek işin içinden çıkabiliriz.

Döner yemek, açlık sorununa çok hızlı bir çözüm demektir. Bugün hangi şehrin hangi ilçesinde olursanız olun girdiğiniz 3 -4 sokaktan birinde bir tavuk dönerci, bir et dönerci ile karşılaşma ihtimaliniz epey yüksek. Bir şeyin tüketilmesi için önce bulunabilirlik ve değerlendirme açısından ele alınması gerekir. Diğer ürünler ne kadar lezzetli, ne kadar orijinal ve tüketimi keyifli olurlarsa olsunlar, bir kere her yerde değildirler. Önemli şehirlerin önemli noktalarında birkaç adettirler. Çünkü dış kaynaklıdırlar ve döner gibi tamamen yerel sermayeyle yerel tatlar inşa eden irili ufaklı dükkanlar kadar yer kaplamaları mümkün değildir.

Özellikle tavuk döner yeme oranında büyük bir artış gözlenmiştir. Konuyla ilgilenen arkadaşlarımız ek olarak İyi Bir Döner Dükkanı Nasıl Olmalı? adlı makalemize de göz atabilirler. Bilindiği üzere sağlıklı beslenmek artık herkesin aklında ve hayat standartlarında olan bir değer. Yediden yetmişe herkes medya ve tv. programlarının da etkisiyle biraz daha sağlıklı beslenmeye doğru meyil etmiştir. Sağlıklı beslenmenin birinci koşulu da kırmızı et değil beyaz et ile beslenmektir. Tavuk da hem mineral hem protein açısından oldukça doyurucu bir besindir. Yiyeni hem sağlıklı kılar hem de uzun bir süre tok tutar. DÖNERCİ DÜKKANI AÇMAK adlı makalemiz de size bu konuda yol gösterecektir. Aynı zamanda et döner kısmında da bir artış gözle görülür derecede hissedilmiştir.

Tüm bunların kapsamında rahatlıkla diyebiliriz ki bir döner dükkanı açmak, risksiz, para kazanmayı hedefleyen her bireyin kolayca göze alabileceği bir iş kapısıdır. Ancak sıfırdan bir döner dükkanı açıp döner markası oluşturmak yerine var olan döner markalarından birinin bayiliğini almak, temsilciliğini üstlenmek de seçenekler arasındadır. Böylece reklamdan yırtar, kampanyalar düzenlemekten bağımsız kılarsınız kendinizi. Özellikle tüketimi bu kadar yükselişte olan bir sektör için tekelleşmek de kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Nasıl ki hamburgerin birkaç tanıdık markası varsa, dönerlerin de giderek öyle birkaç markaya indirgeneceği zamanlar gelmek üzeredir. Bu nedenle biz parlak fikirler olarak en karlı biçimde bayilik alabileceğiniz döner markalarını sizin için derledik. Bu sayede döner sektörüne bayilik alarak girmek isteyenler için bir rehber oluşturmayı hedefledik. Dilerseniz başlayalım.

6 Adet Dönerci Bayiliği 

NOT: Bu aşağıdaki listede yer alan markalar rastgele seçilmiştir. Sadece bunlarar bakıp işe atılmayın asla. Muhakkak başka kaynaklara da bakın. En karlı veya iyi olduğu yönünde iddiamız yoktur!

  • Hot Döner: Hatay mutfağına özgü bol acılı, bol soslu dönerlerin üretim merkezi olan Hot döner aktif olarak bayilik veren dönercilerin başında gelmektedir. Zamanla kendilerine özgü bir sos üretmeyi ve o sosu dönerlerinde kullanmayı da başarmışlardır. Bugün o özel sosun birçok tutkunları vardır ve o sos sadece Hot döner şubelerinde bulunmaktadır. Hot döner kampanyalar dahilinde bayilik veren merkezi bir şirkettir. Hazır yeri gelmişken söyleyelim bu tür bayiliklere artık internet üzerinden başvurmanız da mümkün. Diğer markaları saydıkça o başvuru şartlarını da istenen bilgileri de sizinle paylaşacağız.
  • Hat Döner: Sadece isim çağrışımı değil aynı zamanda Hot dönerin de en büyük rakibi olan Hat döner de, Hatay mutfağının özel sosları ve özel et kalitesi ile hizmet vermektedir. Tıpkı Hot döner gibi onların da kendilerine özgü bir sosu vardır. Çoğu döner sektöründe bayilik almayı düşünen insanlar bu iki firma arasında kalmaktadırlar. İki firmanın da çeşitli kampanyaları bulunmaktadır. 60 bin liradan başlayan fiyatlarla bu iki firma bayilik satmaya başlamış ve bunu internet sitelerinde duyurmuşlardır. Başvuru kısmında istenen bilgiler başta temel kimlik bilgileridir. Bunun dışında daha önceki iş tecrübelerinizi ve varsa devam etmekte olan işinizi de bildirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda ilgilendiğiniz lokasyon ve yatırmayı düşündüğünüz bütçenizi de bu tür başvurularda beyan etmeniz gerekmektedir.
  • Bereket Döner: Sektöre et üretimi ile giren Bereket döner, çok geçmeden ilk şubesini açmış ve 2016 yılı itibariyle 88 şube ile yoluna devam etmektedir. Türkiye’nin en köklü ve en çok tercih edilen dönercilerinin başında gelmektedir. Sırf bu nedenle bile, marka değerini de satın alacağınız Bereket Döner’in bir şubesini açmak maddi açıdan geri dönüşlü ve bol karlı bir yatırım olacaktır. Kendisinden bayilik isteyen yatırımcılara ”kazandır, kazan” mottosuyla seçenekler sunmaktadır.
  • Rıhtım Döner: Ankara odaklı bir döner firması olsa da bayilik verme konusunda Ankara ile sınırlı kalmayan bir şirkettir aynı zamanda. İskenderun bölgesine özel ateşte pişirme tekniği ile pişirilen dönerler, özellikle Ankara insanının vazgeçilmez damak tatlarından biri olmuştur. Başkentte hizmet veren Rıhtım Döner’in Kadıköy’de de pek meşhur ve sandalyeleri hiç boş kalmayan bir şubesi bulunmaktadır.
  • Bay Döner: Özellikle ”canın çektiyse durma coss bay döner” şarkılı reklamlarıyla dikkatleri üzerine çeken Bay döner sektörün yenilerinden ama en çok kazananlarından. 2006 yılında kurulmuş 10 yıllık genç bir kuruluştur. Buna rağmen şimdiden bir hayran ve tüketici kitlesi oluşmuş ve giderek artan sayılara ulaşmıştır. Türkiye dışında Kuzey Irak ve Azerbaycan ülkelerinde de şubeleri bulunmaktadır. 100 fazla olan şube sayısıyla en fazla şubeye sahip dönercilerin başında gelir. Siz de Bay Döner’in o yüzü aşkın bayilerinden biri olmak istiyorsanız başta Iso 22000 belgesi olmak üzere istenen şartları yerine getirmeli ve kazanmaya başlamalısınız.
  • Meru Döner: Daha düşük ölçekli ve diğer markalara oranla iddiası az olan Meru döner, başlangıç ücreti olarak 30 bin lira talep etmektedir. Bütçesi az olup da yine de dönerci bayisi almak isteyen kişilerin bu tarz iddiası az ama kalitesi bol ve yavaş yavaş isim yapma yolunda ilerleyen bir firmaya başvuru yapmaları mantıklı ve ekonomik olacaktır.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Nike Bayiliği Almak Karlı Mıdır?

Zamanında haberi yapılmıştı. ”Türk İnsanı Döneri Seviyor.” Bu, artık bilinen bir gerçek ve döner piyasası kaynayan bir kazan. Siz de bu kaynayan kazandan sıcak paralar kazanmak istiyorsanız saydığımız bu karlı döner bayiliklerinden birini temin etmek için başvurmalı ve kazanç yolundaki ilk adımınızı atmalısınız.

 

Yorum yapın