Temizlik Şirketi Açıp 4 Elemanla Ayda 50.000 TL Kazanmak!

Temizlik, en temel ve elzem ihtiyaçların başında geliyor. Temizlik şirketleri de tıpkı gıda ve tekstil alanında faaliyet yürüten firmalar gibi çokça talep edilen ihtiyaçların giderilmesi için aktif olarak sahada yer alıyorlar. Siz de bir temizlik şirketi açarak ayda 50.000 TL kazanabilirsiniz. Evet, evet yanlış duymadınız. Üstelik sadece 4 elemanla!

Daha ilk cümlemizde de belirttiğimiz üzere temizlik, en temel ihtiyaçların başında geliyor. Uygarlık ve teknoloji kol kola ilerlese de insanların çalışma saatleri düşeceğine artıyor. Önceden haftada iki gün izni olan şanslı kuşak artık haftada bir günlük izne şükreder hale geldi. Bu yoğun mesai saatleri içerisinde evin temizliğini istenildiği gibi yapmak pek de mümkün görünmüyor. Hem söz konusu şirket sadece ev temizliği hizmetlerini de sunmayacak. Bunun dışında ofis, fabrika, apartman, site temizliği gibi birçok farklı kolda da hizmet sunacaktır. Halihazırda bu işi bu kadar karlı yapan en önemli unsurlardan biri de bu.

Yazımızın henüz başındayken konuya vakıf olmak isteyenler ve daha fazla malumat almak isteyenler şu yazımızı da keyifle okuyabilirler:

Temizlik Şirketi Açmak İçin Gerekenler

Temizlikçi Elemanları Nerede Bulabilirim? 

Fikir aklınıza yattıysa aklınıza ister istemez ve doğal olarak sorular üşüşmeye başlayacaktır. Bu soruların başında ise temizlikçi elemanları / personelleri nerede bulabilirim sorusu geliyor. Hem alanında deneyimli hem de uzman denebilecek kadar titiz çalışacak kişileri bulmak için interneti aktif olarak kullanabilirsiniz. Birçok farklı siteye firma olarak iş ilanı verebilirsiniz. Nasıl ki iş arayanlar bu sitelere girerek kendileri için uygun işleri arıyorsa, siz de bu tür sitelerde kendiniz ve firmanız için en uygun personelleri seçebilirsiniz.

Aradığınız nitelikleri, ödeyeceğiniz maaşı ve çalışma şartlarını mutlaka ilana yazınız. Başvuranlar arasından seçim yaptıktan sonra mutlaka mülakat aşamasına geçerek müstakbel personellerinizi ofisinize çağırın. Yüz yüze görüşmek her şeyden öte belirleyici olacaktır. İşe alacağınız personellerin temizlik alanında tecrübeli olması son derece mühimdir. Kullanılan malzemeleri bilmesi, kimyasalları tanıması da öyle. Ancak önemli olan temel bir mesele daha var ki o da güvenilirlik olarak tanımlanabilir. Bu noktada da ince eleyip sık dokumalısınız. Zira göndereceğiniz personeller evlere, ofislere gidecek. Herhangi bir hırsızlık vakası, sadece kişinin kendisini değil firmanızın adını da lekeleyecektir. Bu nedenle size önerimiz daha önce bir temizlik şirketi çatısı altında çalışmış kişileri işe almanız olacak.

Şu yazımıza da göz atarak konuyla ilgili tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz:

Temizlik Şirketi Açmak Karlı Mı ?

Temizlik Şirketi İçin Nerelerde Reklam Yapılabilir? 

Sektöre giriş yapar yapmaz yalnız olmadığınızı, yakın ve uzak çevrenizde birçok farklı firma ile sert bir rekabet ortamında mücadele edeceğinizi göreceksiniz. Bunun önüne geçmek ve sektöre çok hızlı bir giriş yapmak için reklam yapmalısınız. Reklam vereceğiniz alanların başında ise yine internet geliyor. Zira özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde insanların çoğu temel ihtiyaçlarının tamamını internet üzerinden, pratik bir şekilde yapıyor. İnternet reklamlarının işe yararlığı ise artık su götürmez bir gerçek. Hem Google’a hem de Instagram’a reklam vererek firmanızın adını ve iletişim bilgilerini potansiyel müşterilerinize sunabilirsiniz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Butik Otel Ruhsatı Nasıl Verilir?

Sadece ilk birkaç aylık süreçte vereceğiniz reklamların geri dönüşü mutlaka olacaktır. Daha sonra sizinle çalışmaktan memnun olan kişilerin ve firmaların sayısı arttıkça herhangi bir reklama ihtiyacınız kalmayacak.

Temizlik Şirketi Açmanın ve Yönetmenin Zorlukları Nelerdir?

Güvenilir personel bulmak işin en zor kısımlarından birini oluşturuyor. Ancak zorluklar bununla sınırlı değil. Söz konusu temizlik olduğunda müşteri memnun etmek her zaman çok kolay olmayacaktır. Bu nedenle sık sık şikayet odaklı geri dönüşler alabilirsiniz. Özellikle işin başında. Ama bu negatif de olsa sizin motivasyon kaynağınız olmalı ve işinizi çok daha mükemmel derecelerde yapmanız için kamçı vazifesi görmeli. Geri bildirim halinde size yönelen şikayetleri göğsünüzde yumuşatıp müşteri memnuniyetini esas almaya devam edin. Ancak bu şekilde bu binlerce firmanın rekabet halinde olduğu gibi sektörde ilerleyebilirsiniz.

Başta dört personel ile başlayarak daha sonra ekibinizdeki kişilerin sayısını arttırmaya yönelin. Sık yaşanan talihsizliklerden biri de personellerden birinin hastalanması ya da işi pat diye bırakmasıdır. Bu ise direkt olarak işlerin aksamasına neden olacaktır. Bunun önüne geçmek için de bünyenizde yedek oyuncu tutar gibi yedek personel bulundurabilirsiniz.

Ayda 50.000 TL Karlılık Mümkün Mü? 

Aylık 50.000 TL’yi duyunca birçoğunuz bu rakamı inandırıcı bulmamış olabilir. Ama etrafınıza bir bakın. Bağımsız olarak çalışan temizlik işçilerinin bile birkaç sene içerisinde ev ve arabalarını yenilediğini göreceksiniz. Temizlik işi her zaman için – özellikle şu dönemde – kar oranı en yüksek işlerin başında gelmektedir. Hele bu işi iyi bir şekilde organize edip müşteri memnuniyetini yüzde yüz sağladığınız takdirde.

50.000 TL ve üstü kazanmak için sunduğunu hizmetleri çok yönlü seçenekler halinde ifa etmelisiniz. Yani sadece ev temizliği ile yetinmemelisiniz. Bunun dışında ofis, apartman ve site temizliği gibi sıklıkla talep edilen hizmetler için de personel bulundurmalısınız. Bunlar zamanla olacak şeyler. Ama başlangıçta ev ve ofis temizliği gibi iki kanatlı çalışmaya özen gösterin.

Piyasada hem ucuz hem de kaliteli temizleyiciler bulmak mümkün. Ayrıca söz konusu hizmetleri belli başlı makineler ve ekipmanlar ile gerçekleştirirseniz zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Bu ise bir gün içerisinde daha fazla eve ve ofise hizmet götürebileceğiniz anlamına geliyor.

Şimdiden hayırlı kazançlar dileriz.

Yorum yapın