Evde Bileklik İşi Yapmak İsteyenlere

Yoğun iş temposundan sıkılan ya da özel nedenlerden dolayı düzenli bir işte çalışamayan kişilerin gelir elde etme yöntemlerinden biri de eve iş almak. Oldukça da kolay olan bu iş türü özellikle sabah dokuz akşam beş işlerde çalışamayan öğrencilerin, bebek sahibi bayanların tercih ettiği bir uğraş. Öğrenci veya zamanının çoğunu bebeğine bakmakla geçiren bir anne olmasanız da ek gelir elde etme amacıyla bu işle ilgilenebilmeniz mümkün.

OKUMAN GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

Bu işlerden biri de bileklik yapmak. Oldukça kolay yöntemlerle birçok çeşidi olan bilekliklerin hem yapımı çok kolay hem de alıcısı fazla. Bu sebeplerle evde bileklik yapma işi de ek gelir elde etmek için kaçırılmaz bir fırsat. Bu tür işlerde adet bazlı çalışıldığı için çalışma saatleri işçilerin kendi düzenlerine göre ayarlayabileceği şekilde. Üstelik ister TV karşısında, ister müzik dinlerken vaktinizi bileklik yaparak kazanca çevirebilirsiniz.

Evde bileklik yapmak isteyenlerin iletişime geçebileceği birçok adres var. Bulunduğunuz konumda bu işle uğraşan güvenilir bir işveren arıyorsanız sitemizden de ulaşabilir, buradan talebinizi içerir yorumlar atarak kendileriyle iletişime geçebilirsiniz. Size en yakın bileklik yapımı işi veren adresi öğrenebilir kendileriyle irtibata geçebilirsiniz. Böylece kolay bir işveren-işçi ilişkisi kurarak kendi emeğinizle ihtiyaçlarınızı karşılayacak gelirler elde edebilirsiniz.

Evden İç Çamaşırı Dikim İşi Yapmak İsteyenlere gün geçmiyor ki evde yapılan işlerin sayısında gözle görülür, elle tutulur bir değişiklik, bir artış olmasın. Nüfus arttıkça insanların çalışma stilleri de, hem kaynakların hem finansı sağlayan kuruluşların da isteği ile dışarıdan eve doğru bir yönelim haritası çizmeye başlamıştır.

Evden çalışmanın en büyük yararını da hiç şüphesiz ev hanımları görüyor. Dolayısıyla evi ve ailesi de. Çünkü modern çağ artık sadece kocanın maaşıyla evi geçindirecek kadar insancıl değil. Gerekirse tüm aile bireyleri çalışmalı. Üstelik tek bir eve bakmak için. Çünkü hayat pahalı. Çarşıya çıktığınızda satın alabileceğiniz şeyler kısıtlı ve diğerleri matematiksel olarak bile almanızın mümkün olmadığı fazla fiyatta. Tüm bu olumsuzlukların önüne geçmek için evden iç çamaşırı dikim işi yaparak hatırı sayılır ölçüde para kazanabilir, hem kendi ihtiyacınızı hem de evin genel ihtiyaçlarını bu alanda kazandığınız paralarla finanse edebilirsiniz. Ayrıntılar, yazımızın içinde.

PEKİ YA NASIL BİR İŞTİR EVDE BİLEKLİK YAPMAK? HERKESİN YAPABİLECEĞİ BİR İŞ Mİ? ÖZEL BİR YETENEK GEREKTİRİYOR MU?

Bu işlerin en güzel yönü herkesin kolaylıkla üstesinden gelebileceği işler olmasıdır. Eliniz hiç mi yatkın değil? İş eğitimi dersleriniz hep düşük mü gelirdi? Olabilecek tek sorun sizin ilk başlarda adet başına harcayacağınız sürenin ortalamadan biraz daha fazla olacak olmasıdır. Nitekim bu bileklik yapma işi de olsa başka türden bir iş de olsa muhakkak birkaç denemeden sonra insanın eli alışmaktadır. Bu insanın doğası gereği ortaya çıkan bir durumdur. Bu sebeple siz yeter ki istikrarlı olun, yeter ki yapacağınız işi önemseyerek yapın. Başka hiçbir sorunla karşılaşmayacak, düzenli olarak verdiğiniz emeğin karşılığını alacaksınız.

NASIL OLACAK? SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK? DİYE MERAK MI EDİYORSUNUZ? O HALDE SİZİN İÇİN SÜRECİ BİRAZ SOMUTLAŞTIRALIM.

Evden Organik Şampuan Yapıp Satmak her şeyin sanallaştığı, sanayi ve fabrikasyon artığı haline getirildiği, kitapların yalan, televizyonların gerçek dışı şeyler sattığı bir dünyada, evinizden, üstelik sadece evdeki malzemeleri kullanarak şampuan yapabilir ve onları size helal kazanç getirecek şekilde satabilirsiniz.

Üstelik şampuan yapmak, sadece doğal bitkiler ve aktardan alınacak birkaç malzemeyle yapılabilecek bir şey. İnsanlar, artık doğal olanı tercih ediyorlar. Medyanın yarısı da bunu destekliyor. Doğal olanın zararsız olması, hatta bilakis yararlı olması, daha kötü kokmasına rağmen saçlara ve cilde çok daha iyi gelmesi sırf bu nedenleri tetikliyor. Çalışmanız için dışarıda olmanıza gerek yok! Yaşasın ev ve evde çalışmak!

Buradan yorum yaparak irtibata geçebileceğiniz kişilerle görüşeceksiniz. Konuyla ilgili aklınıza gelen bütün detaylı soruları da irtibata geçeceğiniz işveren adayınıza sorabilirsiniz. Bu kişilerin öncelikle bulunduğunuz yer civarında bir ofisleri olup olmadığını öğrenin. Daha sonra anlaşmanız bir şekilde sağlanırsa süreç şu şekilde devam edecek. Siz öncelikle bir miktar iş talep edeceksiniz. İlk defa yapıyor olmanız sebebiyle onlar da elinizin alışma sürecini göz önünde bulundurarak size başlangıç olarak ortalamadan daha düşük miktarda iş vereceklerdir. Bu işi ya siz gidip ofislerinden teslim alacaksınız ya da onlar getirip adresinize bırakacak. İş dediğimiz şey ise bilekliği yapmanıza yarayacak bütün malzemeleri kapsıyor. Bileklik yaparken kullanılacak ip, makas, yapışkan, makara ya da özel bir alet gerektiren türden bir bileklikse bu aleti ve bunun gibi malzemeler işinizin araç gereçlerini oluşturmakta. Bunları anlaşmanıza göre siz teslim alacaksınız ya da işvereniniz adresinize teslim edecek. Yine anlaşma esnasında bir teslim süresi belirleyeceksiniz ve örneğin işvereniniz yüz adet bileklik için size iki günlük süre verecek ve size malzemeleri nasıl kullanacağınızı ve bilekliğin nasıl yapıldığını da gösterecek. İki gün sonra da yine anlaşmanızda kararlaştırdığınız üzere ya kendileri gelip teslim alacaklar ya da siz gidip teslim edeceksiniz ve ücretinizi alacaksınız.
Evde bileklik yapma işi oldukça kolay bir gelir elde etme fırsatıdır. Bu fırsatı değerlendirmek için gelir elde etme konusunda kararlı, belirlediğiniz iş üzerinde istikrarlı ve kısa bir sürede sıkılıp bırakmayacak şekilde istekli olmalısınız. Çünkü bu tür işlerde aynı işi binlerce kez yapacak aynı hareketleri binlerce kez tekrarlayacaksınız. Son olarak şu husus da önemli ki size teslim edilen malzemelere de özenli olmalısınız. Genelde kişiler kendi ev ortamlarında yaptıkları için bu işi, çok dağılıp malzemelere özensiz davranabiliyorlar. Bu hususa dikkat etmelisiniz. Zaten size teslim edilen malzemeler yüz adet iş aldıysanız yüz adet iş çıkarmaya elverişli malzemeler oluyor. Bu sebeple her hangi birinde olacak eksiklik veya zararın fark edilmesi tahmin ettiğinizden kolay olacaktır.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Evden Nikâh Şekeri Paketleme İşi Yapmak

Bileklik, çeşit çeşit türleriyle her daim takılan bir süs eşyasıdır.

Çocukları Çalışma Sahasından Uzak Tutmak! 

Şimdi önemli bir konu hakkında uyarılarımızı sıralayalım. Bileklik, kadın olsun erkek olsun ince işçilik isteyen bir iş. Çünkü ince, ebat ve hacim olarak küçük şeylerle çalışacaksınız Bazen ipleri birbirine geçirmek ve sağlamlaştırmak için iğne ve benzeri gereçler bile kullanacaksınız. Çünkü bilek, el gibi değildir. Her daim incedir. El birisinde büyük iken birisinde küçük olabilir pekala. O nedenle incelik isteyen işçilik, bilek inceliğinde olması gerekir.

Ama hayır sevgili parlak fikirler okurları, asıl uyarımız bu değil. Asıl uyarımız ev hanımların ve özellikle annelerin çalışma sahası ile çocukların oynama ve vakit geçirdiği alan arasını sert ve keskin çizgilerle ayırması gerektiğidir.

Özellikle 6 yaş ve önceki çağlar çocuklar, gördükleri her yabancı şeyi ağızlarına götürme eyilimindedirler. Bebeklerin ve küçük çocukların bu davranışlarını ne yaparsak yapalım değiştiremeyeceğimize göre önlemimizi yine biz almak zorundayız. Onları, ev içinde bileklik yaparken bileklik için gereken küçük ve ince materyallerinin hepsini çocuklarınızdan sakınmanız ve ayırmanız gerekiyor. Onların bir bileklik malzemesini ağzına götürmesi ve kazara yutması son derece tehlikeli sonuçlara yol açacaktır.

Ek gelir elde etmek için sıcacık yuvanızda çalışırken böylesi nahoş kazaların olduğunu haberlerde izliyor, görüyor, okuyoruz. Aman dikkat diyelim ve diğer konumuza geçiş yapalım.

Dışarısı Yerine Evde Takılmak Paranızı Nasıl Koruyor? hep çalışmaktan bahsedecek değiliz ya. İş iş iş, içimiz şişti zaten diyorsanız takılmak eylemiyle ilgili tüm detayları ve yine yanınıza kar kalacak fikirlerle donatılmış olacak. Hepimizin bildiği üzere dışarıda takılmak, bir çıkıp biraz eğleneyim demek, gecenin sonunda genelde sizi pişmanlığa sürükleyen mali bir kıyamete eş değerdir. Bunun yerinde ev ortamında takılarak paranızı koruyup eğlencenizi arttırabilirsiniz.

Evde çalışmanın da takılmanın karlı olduğu bir dünyada, ev ile ilgili çarpıcı fikirler vermeye devam edeceğiz. Bizimle kalın sevgili parlak fikirler okurları.

Evden Bileklik Yapma İşinde Dikkat Edilmesi Gereken Ana Noktalar 

Çoğu insan evden çalışmanın konforunu rehavete kapılarak mahveder. Evet bunu yaparlar. Avantajı dezavantaja dönüştürmekte üstüne yoktur yurdum insanın. Nasılsa evdeyim, kendi mesai saatlerimi kendim belirlerim, aman dünya bana hoş derken ,televizyona dalar, dışarılarda gezmelere dalar ve işi disiplin istasyonundan hızla dışarı atar.

Hayır, evden çalışmak, evden tembellik yapmak demek değildir. Kimse size televizyon izleyin ya da komşularla dedikodu yapın diye para ödemez. Ödemeyecektir de.

Bu nedenle evden bileklik yapma işi de belli bir noktada siparişe ve siparişin yetiştirilme tarihine bağlıdır. Buna İngilizce’de ”deadline” denir. Yani işin son teslim edilme tarihi. En geç şu zamana kadar bana ulaştırın. Örneğin 100 tane bileklik, haftaya Salı’ya kadar bende olsun diye bir telefon ya da mail alabilirsiniz. Yapacağınız şey çok basit. Beyninizin matematiksel dairesini çalıştıracak, iş bölümünü günlere ayıracaksınız. Şu gün şu kadar yaparım, bugün de bu kadar gibi.

İşleri erteler, sürekli bir başka saate, bir başka güne ertelerseniz bir bakmışsınız ki teslim tarihi gelmiş, elde avuçta bir tane bile bileklik yok! Bu da ev ortamında gayet steril ve huzurla çalışacağınız bir işten ayrılmanız, kovulmanız anlamına gelecektir. Avantajları, dezavantajlara çevirmeyin. İşinizin ve evinizin kıymetini bilin.

Evde ya da sokakta herkese kolay gelsin!

“Evde Bileklik İşi Yapmak İsteyenlere” üzerine 7 yorum

  1. merhaba ben rıdvan kız kardesım annem nısanlım ve ıkı bayan kuzenım ıcın bıleklık yapım ısı. arıyorum. genıs bır kadro ıle. hızlı teslımat yapa bılecegımızı dusunuyorum ve kendıme ait takı tasarımlarımda vardır bu konuda yardımcı ola bilecek ıs verenlerden yardım beklıyorum. herkese. hayırlı cumalar
    ridvan simsek:05316864867
    [email protected]

    Cevapla

Yorum yapın