Evden Atkı Yapıp Satabilmek

scarf photoHanımların, ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyip de bu iş türlerine nasıl başlayacağını bir türlü bilemediklerinin uzun zamandır farkındayız. Bütçe genelde ev hanımından sorulur. Bizim çekirdek ailenin temel yapıları bellidir zira. Her ne kadar erkek dışarıda çalışıp maaş alan olsa da o maaşın kontrolü ve yönetimi kadından sorulur.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!!

Zira faturaların ödenmesi, mutfak masrafı, çocukların okul taksiti falan derken zaten iş yerinde canı çıkan baba bir de bununla uğraşmak istemez. Ay sonuna yaklaşıldığında ise maaş suyunu çektiğinde eşler arasında bazen çok şiddetli olabilecek şekilde tartışmalar cereyan eder. Kadın, ne yapsa da maaşı ay sonuna kadar yettiremez. Koca kendini eksik hisseder. Aynı şekilde kadın da. Biz ailemizden böyle gördük sevgili parlak fikirler okurları.

Bizim çocukluğumuzda annelerimizin evden çalışma gibi bir durumları yoktu. Dışarıda çalışma ihtimalleri konuşulmazdı bile.

Ancak devir değişti. Artık özellikle ev hanımları, dışarı dahi çıkmaya görmeden eve aldıkları işleri yine evde tamamlayıp bütçe ekonomilerine hatırı sayılacak ölçüde destek ve yardımda bulunuyor. Her geçen gün bu işler ve çeşitleri de artıyor üstelik. Bu yazımızda evden atkı örmenin ve satmanın inceliklerini konuşacağız. Bizi okuyan birçok sayıda ev hanımı olduğunu biliyoruz. O nedenle yaslanın arkanıza ve bizi okuyun. Belki de ördüğünüz atkılar sayesinde ekonominiz canlanacak, ay sonunda ev içi huzursuzluklar ve tartışmalar yaşamayacaksınız.

Evden İç Çamaşırı Dikim İşi Yapmak İsteyenlere asıl konumuza geçmeden önce her yazı başlığının arkasından şöyle kısa kısa linkler vereceğiz. Belki atkı örmek ya da evden iç çamaşırı dikip işi yapmak size göre olmayabilir. Ama dediğimiz gibi evden çalışmanın bin bir çeşit türü var artık. Linklerimize tıklayarak bunlara kolaylıkla erişebilirsiniz.

Renk renk atkı örerek bol bol para kazanabilirsiniz.

scarf photo

Atkı Yapmak İçin Gerekenler 

Atkıları örmeniz gerekecek. Bunun için de çeşitli boylarda şişler ve yünler edinmeniz lazım. İki sihirli ve ana aygıtınız bu olacak. Atkıları çeşitli renklerde yapmak için türlü türlü renkte atkılar almanız önemle tavsiye edilir.

Atkı yapmak için başka size lazım olan şey artık atkıların başka türlü ve şekillerde yapıldığını bilmek. Bunları öğrenmek için seri halde internetten video izleyebilir, tavşanlı, kedili ya da çeşitli şekillerden oluşmuş atkıları örerek insanlara satabilirsiniz.

Evden Çorap Katlayıp Paketleme İşi Yapmak İsteyenlere bu bir örme işi değil katlama işi. Evden çorap katlayıp ev ekonominize rahat bir soluk getirmek istiyorsanız yazımız her zamanki gibi hizmetinizde.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Evden İç Çamaşırı Dikim İşi Yapmak İsteyenlere

Atkı Yapıp Satabilmek İçin Nerelere Başvurabiliriz

Öncelikli olarak evde çalışıp çalışmayacağınıza iyice emin olup son kararınızı vermelisiniz. Sonra ise çeşitli yerlere haber uçurmalısınız. Şimdi örnek veriyorum. Örneğin belediyede çalışan bir tanıdığınız varsa oraya haber verin. Ya da muhtarlıkta bir tanıdığınız varsa. Konu komşuya da ben evde atkı yapıp satmak istiyorum diye ses çıkarın. Eski kulağı kesiklerden kulağına gitsin.

Bunun dışında iş ilanlarının size, ayağınıza kadar gelmesini beklemek saçma olacaktır. Böyle evden yapılan işler her zaman özel ve anlık olduğu için onlara sizin başvurmanız gerekiyor. Bu tür işlerin düzenli olarak ilan halinde verdiği internet siteleri var. Onları takip edin. Yok ben takip edemem, anlamam internet işlerinden diyorsanız, birinden, örneğin torununuzdan ya da çocuğunuzdan bu konuda yardım isteyebilirsiniz.

Çeşitli tekstil atölyeleri ve üretici firmalar ile de bir şekilde kontak kurmak, faydalı olacaktır.

Evden Çatal Bıçak Paketleme İşi İle Gelir Elde Etmek işte evden yapılabilecek bir iş daha. Evden çatal bıçak paketleme işi ile gelir elde etmek istiyorsanız yazımız da bu iş de size çok ama çok yakın. Buyurun efendim. Keyifli okumalar.

Evden Atkı Yapmanın Zor Yanları 

Örgü örmenin çeşitli zorlukları var. Bunlardan en başında yüksek konsantrasyon istemesi gösterilebilir. İki ileri bir geri, iki geri bir ileri derken işin ucunu bir kaçırırsanız, saatler süren emekleriniz boşa gidebilir. Bu da çoğu zaman sinir bozucu ve ekstra yorucu olur. Tüh yanlış örmüşüm diyerek geri sökmek ve yeniden örmeye başlamak, azapların en büyüğü olabilir.

Evden Atkı Yapmanın Keyifli Yanları 

Bu soğuk kış günlerinde dışarıda üşüyenler için atkı yapıp para kazanacaksınız. Üstelik sıcacık evinizden dışarı bile çıkmadan. Bu bile son derece keyifli görünüyor öyle değil mi?

Bunun dışında ev ekonomisine doğrudan katkı yapmanın hem maddi rahatlaması hem de moral motivasyonu sizi rahatlatacaktır. Meşgale bulduğunuz için de günleriniz daha dolu dolu, daha verimli geçecektir. Mutfağınız daha şenlenecek, gelen faturalardan çok daha az korkmaya başlayacaksınız. Birileri de el emeği göz nuru atkılarınızı takıp ısınacak.

Hemen Şimdi Evden İşe Başlamanın 4 Yolu adlı makalemiz daha genel geçer bir vizyondan bakıyor olaya. Hemen şimdi evden işe başlamak isteyenler ama bunun yollarından zerre haberi bile olmayanlar, şu makalemizi okuduktan sonra izlemesi ve takip etmesi gereken yolları görecek ve iş hayatına evden bile çıkmadan adım atabilecektir.

Evden Atkı Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar 

Dikkat edilecek iki ana husus var. Biri sipariş edilen atkıları zamanında teslim etmek. Bu sayede işvereninizle ilgili de bir sıkıntı yaşamaz ve daha seri halde para kazanırsınız.

İkinci dikkat edilecek olan ise kullandığınız şişleri orta yerde bırakmamak. Özellikle evlerinde çocuk olan aileler bu konuda çok daha dikkatli ve özenli davranmalıdır.

Yorum yapın