Genç İnsanlar İçin En Harika 7 İş Kurulabilir Şehir

Hangi şehir iş kurmak için en ideal diyenleri buraya alalım. Arkadaşlar şu metropol sevdalısı olanlar varsa aranızda cidden gelmesin makalemize. Yeter artık her köşesi kapılmış ve zerre fırsat sunmayan metropollere tapmaktan vazgeçin. Kimse size altın tepside rant sunmayacaktır böyle yerlerde. O sebeple aklınızı başınıza alıp “gelişmekte olan şehirlere” akın etmekte ve turnayı gözünden vurmaya çalışın.

young photo

Merhaba gençler ve her daim genç kalmayı başaranlar! Bu yazımızda sevgili ülkemizin dışında iş kurulacak şehirleri ve o şehirlerde yapılabilecek işleri sizler için derledik. Ülkemizin gergin atmosferi ve enflasyonun durdurulamaz bir şekilde yükselmesi birçok genç insanı yabancı şehirlerde iş kurmaya itmiş durumda.

Artık internetin yaygın kullanımıyla birlikte insanlar yurt dışından eskisi kadar korkmuyor. Yeni nesil doğrusu pek cesur. Şimdi henüz yazımızın başında ilk başlığımızı atıyor ve neden yabancı şehirlerin iş kurmak için genç insanlar adına daha cazip olduğunu kısaca sorguluyoruz. Buyurun bakalım.

Yurt dışıyla İş Bağlantısı Elde Etmek İçin Taktikler yurt dışında iş kurmak için daha erken diyenler için şöyle bir yazımız var. Şehrinizi, ülkenizi, o çok sevdiğiniz memleketini terk etmeden yurt dışı bağlantılı ve odak noktalı iş bağlantıları elde etmek için gerekenler nelerdir? Bu gerekenlere ulaşmak için hangi taktikleri değerlendirmek gerekiyor? Sorular ve yanıtları parlak fikirler farkıyla sizlerle.

Dünya Çapında Kurulacak İşler Neden Gençler İçin Daha Cazip? 

young photo

O eski devir değişti arkadaşlar. Önceden gençlere sen bir dur, senin sıran değiş daha derler ve gençler daha yolun başında yolun dışına itilerek adeta turşu gibi bekletilirlerdir. Sektörler tamamen yaşlı kodamanların elindeydi. Hatta öyle bir psikolojik alt yapı vardı ki ne kadar yaşlıysan o kadar söz hakkın ve saygınlığın bulunuyordu. Ama bunlar artık tamamen rafa kaldırıldı.

Özellikle internetin yaygın kullanımı ve gençlerin organizasyon ve örgütlenme konusundaki aşırı istekleri ve yetenekleri onları iş piyasası içerisinde de söz sahibi olmalarına yetti. İşte bu nedenle ki artık gençler, bir şehirden şehre geçer gibi, öyle rahat, öyle kendilerinden emin takılabiliyorlar.

Başka insanların, başka memleketlerin insanları gençleri korkutmak, bir adım geriye atmak şöyle dursun, onlara kültürel bir çeşitlilik ve farklı alt yapılar açısından zengin ve cazip geliyor. Kendisine sonsuz güvenen, bilgi ve teknolojiyi tam gerektiği gibi kullanan gençler, hız kesmeyerek istedikleri her sektörde istedikleri her işi kurma potansiyelini taşıyor. Bu bağlamda gençlerin başka şehirlerde iş kurmaları, son derece kolay, son derece makul ve mantıklı görünüyor.

Gençlerin Bu Amansız Yalnızlığı Nereye Kadar Sürecek? hazır sözümüz gençlerden açılmışken. Evet bir genç kesim var ki dibine kadar çağdaş, dibine kadar ileri teknolojik yeteneklerle donatılmış ve iş bitirici. Ancak bir diğer genç kesim var ki onlar da kendi kabukları içinde sıkışıp kalmışlar. Onları bu amansız yalnızlığa iten, isteksizlik, kalabalıklar içinde kendini yalnız hissetme ve güvensizlik. Bunları aşmak ve kendinizden yurt dışında bile iş kuracak kadar yeni ve üst düzey bir insan yaratmak için makalemizi okuyabilir, ben nerede yanlış yapıyorum sorusunun yanıtlarını aramaya buradan başlayabilirsiniz.

İş Kurmak İçin Şehir Seçerken Dikkat Edilecek Temel Yapılar 

Birazdan size liste liste dünya çapındaki şehirleri sıralayacağız. Ancak sizin hayatlarınızı ve tercihlerinizi kişi bazında bilmemiz ya da tahmin etmemiz mümkün değil. Sayacağımız şehirler ne kadar makul, ne kadar uygun olursa olsun, sizin hayatınıza ya da iş vizyonunuza uygun olmayabilir. Bu nedenle asıl konumuza geçmeden önce iş kurmak için şehir seçerken dikkat edilecek temel yapılara şöyle bir göz gezdirmemizde fayda var.

Öncelikli olarak ekonomik açıdan yaklaşmanız lazım. Duygusal olarak değil. Kimileri iş kurmak için şehir seçerken kilometre hesabı yapar. Aman ailemi daha sık göreyim, aman sevgilimle ilişkimiz bozulmasın gibisinden. İşte bu yanlıştır sevgili parlak fikirler okurları. Özel hayat ile iş hayatını ayırmak gerekiyor. Siz zamanında kilometre hesabı yaparak iş kurarsanız zamanı gelince de ne kadar yakın olursanız olun ülkeye kesin dönüş yaparsınız.

Tüm planları, gözlemleri ve ön araştırmaları yerinde ve zamanında yaparak iş kuracağınız şehri seçmelisiniz. Bu iş ne kadar kolay görünse de ona çocuk oyuncağı muamelesi yapmak hem zamanınıza hem paranıza yazık oldu anlamına gelecektir.

Şimdi sizi şehirlerle ve o şehirde kurulacak belli başlı işlerle baş başa bırakalım. Umarım yazımızı okuduktan sonra kafalarındaki soru işaretlerini birer noktaya çeviririz ve noktayı koyarız!

Yurt dışına açılmak isteyen girişicimlere birkaç yabancı dil tavsiyesi şehir seçerken bir diğer vizyonunuz da dil olmalı. Nice cengaver biliyoruz ki sırf Japonca ya da Çinceyi ilerletemediği için kurulu işlerinden vazgeçip ya o işi ülkesine çekip ya da başkasına devrederek hazır işlerinden olmuştur. O nedenle yabancı dil tavsiyelerimizi de okuyun ve gideceğiniz yere tam hazırlıklı, tam donanımlı gidin.

Genç İnsanlar İçin En Harika 7 İş Kurulabilir Şehir

1- Yeni Delhi: 

Hindistan’ın başkenti. Gerek hareketli ve kapsamlı nüfusu, gerek diğer termodinamik yapısıyla iş kurmak için şahane bir merkez. Hindistan’ın başkentinde kuracağınız işler turizm odaklı olabilir. Zira Hindistan, yurt dışından inanılmaz bir turist kitlesi çekmeyi başarıyor her zaman. Egzotik yapısı da buna çok müsait.

Bunun dışında orada alternatif tıp alanında da üretim sergileyebilirsiniz. Meditasyon, yoga eğitmenliği ya da bitkilerden yapılan ilaçlar, endüstriyel olarak orada kendini gösteriyor.

2- Santiago 

Şili’nin bir kenti. Gerekli ve yeterli araştırmayı yapanlar Güney Amerika fırsatını değerlendirmeye hazırlar zaten. Gerek vize konusunda sıkıntısız olmaları gerekse düşük ve hiçe yakın vergiler Santiago’da iş kurmayı kolay kılıyor.

Özellikle organik çiftlik ve kara yolu alanında kurulabilir işler, burayı daha da cazip hale getiriyor.

3- Hong – Kong 

Çin’i yazmasak ayıp olurdu. Çin, bugün ekonominin merkezi. Özellikle ithalat konusunda krallığını ilan etmiş durumda. Üretimin baş kenti aynı zamanda. Hong Kong’da hemen hemen istediğiniz sektörde iş kurabilirsiniz.

Çin’den Ürün Getirip Satarken Karşınıza Çıkabilecek 5 Risk ve 5 Sorun adlı makalemiz de şurada dursun. Belki Çin’den ihracat yapmak yerine ülkemizden Çin’e ithalat yapmayı tercih edersiniz.

 

4- Lima 

Kahve üzerine neredeyse onlarca makale yazdık. Kahve tüketimi günden güne artıyor. Kahve dükkanları günden güne artıyor. Peru’ya bağlı Lima şehrinde de bu şehrin kahvelerinin pek meşhur olduğunu bilerek kahve üzerine birçok çeşitte iş kurabilir ve kazanmaya bu güzel Güney Amerika şehrinden başlayabilirsiniz.

5- Lagos 

O kadar ülke ve şehir arasından bir Afrika ülkesini yazmamak olmazdı. Petrol pazarı çok gelişmiş bir şehir Lagos. Limancılığı da öyle. Bununla birlikte son on yıl içerisinde müzik ve film endüstrisinde de hatırı sayılı bir yere gelmeye başladı. Lagos, değerlendirebileceğiniz dünya şehirlerinden bir diğeri.

6- New York 

İngilizcenizi süper geliştirip kendi Amerikan rüyanızı gerçekleştirmek üzere New York’a gidebilirsiniz. Borsanın ve bankacılığın merkezi sayılan New York’da birçok alt ve üst sektörlerde iş kurabilirsiniz. Zira Amerika’da çalıştıktan sonra kimse aç kalmaz.

Amerika’da Pizzacı Açmak en olmadı Amerika’da pizzacı açarsınız sevgili parlak fikirler okurları. Pizzacı açmak için neler gerekiyor, nelere dikkat etmek lazım diyorsanız buyurun yazımız yalnızca sizler için, parlak fikirler farkıyla, burada.

7- İstanbul 

Hem memleketimden uzaklaşmayayım hem de dünya çapında bir şehirde iş kurayım diyorsanız size önerebileceğimiz son şehir elbette ki İstanbul. İstanbul’un taşı toprağı altın mıdır? Bir de siz değerlendirin bakalım.

Yorum yapın